Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Wiosna przyniesie 100 tysięcy nowych miejsc pracy

HR NEWS

.:: Licznik ::.
2059

.:: Księga 0::.
Dodaj do Księgi
Księga Gości

.:: Profil ::.
Dodaj do Ulubionych

.:: Archiwum ::.

2015
Kwiecień


.:: Ulubieni ::.
.:: Linki ::.


Klik
Klik
klik
klik
klik

.:: Opis ::.

Strona Główna

Wiosna przyniesie 100 tysięcy nowych miejsc pracy

Wiosna przyniesie 100 tysięcy nowych miejsc pracy

Jak wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w lutym wyniosła dokładnie tyle samo co w styczniu, czyli 12%. Zdaniem ekspertów Work Service początek wiosny przyniesie ożywienie na rynku pracy tymczasowej, co wyraźnie przełoży się na spadek bezrobocia w kolejnych miesiącach roku.

Wedle danych MPiPS w lutym b.r. stopa bezrobocia była o 1,9% niższa niż jeszcze w roku ubiegłym, a liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się o 336 tys. osób. Dobrą informacją jest fakt, że mimo wyhamowania do prac tymczasowych w okresie zimowym, bezrobocie nie wzrosło.
- Polska gospodarka jest w bardzo dobrym momencie rozwoju, czego beneficjentami są zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Mamy za sobą stosunkowo łagodną zimę, która nie przyniosła gwałtownego wyhamowania prac w sektorze budowlanym czy w logistyce, a jednocześnie sektor produkcyjny skutecznie zamortyzował spadki zatrudnienia. Dodatkowo możemy oczekiwać, że marzec, wraz z nadejściem wiosny przyniesie sezonowy spadek stopy bezrobocia w stosunku do lutego. Przed nami okres wzmożonych prac sezonowych, w czasie którego występują duże wzrosty zatrudnienia w ogrodnictwie, przetwórstwie rolno-spożywczym, usługach gastronomicznych  – powiedział Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service S.A. W najbliższych miesiącach możemy się spodziewać napływu fali nowych ofert pracy, co przełoży się zwiększenie zatrudnienia o 100 tys. nowych miejsc pracy. W zeszły roku nadejście wiosny przełożyło się na zmniejszenie liczby osób bezrobotnych o ponad 170 tysięcy. Pozytywny obraz naszego rynku pracy widać również na tle innych krajów Unii Europejskiej. Średnie unijne bezrobocie (wg. Eurostat - metodologia BAEL) wynosi 9,8%, podczas gdy w Polsce wynosi ono 8% - dodał Tomasz Hanczarek.
Z najnowszych badań Work Service wynika, że 8 na 10 pracodawców planuje utrzymać w tym roku zatrudnienie na obecnym poziomie, a 12% planuje jego zwiększenie. Co więcej aż 25% badanych firm zamierza otwierać nowe rekrutacje. Najczęściej rekrutować będą firmy duże, zatrudniające ponad 250 pracowników oraz branży produkcyjnej (45%).


Głosuj (0)

polskapress 13:52:44 20/04/2015 [Powrót] Komentuj